Motor Yağı
Filtreler
Toplam 1306 ürün görüntüleniyor.
Sıralama seçin

Filtreler

Aracınızın motor havalandırma sisteminin sağlıklı bir şekilde yapılması için dışarıdan motorunuza girebilecek en küçük bir yabancı cismin filtrelenmesi gerekir. Tam da bu sebeple motor üreticileri, motorun havalandırma sisteminin başlangıç bölümüne en uygun boyutlarda hava filtresi yerleştirir. Aracınızın motor havalandırma sisteminin sorunsuz bir şekilde devam etmesi için bu filtrenin belli periyotlarda değiştirilmesi gerekir. Çünkü bu filtreler zamanla toz toplamaya ve tıkanmaya başlar bu durumda motorunuz havalandırma sistemi aksayabilir ve motorunuzda oldukça pahalı hasarlara sebep olabilir.
Motorun hareketli kısımlarında sürtünmeden kaynaklı oluşan aşınmaların motorun yağına geçip zamanla soruna sebep olmaması için yağ filtreleri ile bu yağ sürekli filtre edilir ve böylece bu parçaların filtrelerin içinde hapsedilmesi sağlanır. Genellikle motor yağının değişmesiyle birlikte yağ filtreleride değiştirilir böylece aşınmalardan kaynaklı parçacıkların motor için sorun olmasının önüne geçilir.
Bir aracın kusursuz bir şekilde çalışması için sağlıklı bir yakıt sistemi olmalıdır. Sağlıklı bir yakıt sistemininde olmazsa olmazı yakıt filtresidir. Yakıt filtresi yakıt deposundaki yakıtın içinde olabilecek tüm yabancı elemanları filtreleyerek en sade haliyle ateşleme sistemine geçmesini sağlar. Temiz bir yakıt filtresi yakıt performansını artırır motoru ve egzos emisyon sistemini arızalardan korur.
Araç kabin filtresi (polen filtresi) aracınızın kabin bölümündeki havanın (klima tarafından sağlanan havanın) daha temiz olmasını egzos, yağ vb.. kokulardan arınmasını sağlar. Belli bir sıklıkta değişmesi araç kabin havasının daha solunur olmasını sağlar aynı zamanda klimanın daha rahat çalışmasını sağlar.
 Alanında en uzman yedek parça üreticileri (Bosch, Mann, Filtron, Blue Print, Delphi, Fuji, Sardes.... ve orjinal servis filtreleri üreticileri) tarafından üretilmiş aracınıza en uygun standartlardaki tüm bu filtreleri, eşşiz çeşitlilikteki sanal raflarımızda bulabilirsiniz.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.