Motor Yağı
Motor Yağları
Toplam 313 ürün görüntüleniyor.
Sıralama seçin

Motor Yağı

Ortalama olarak, motor yağının ömrü 10.000 ila 15.000 km arasındadır. Eğer arabanızı hiç kullanmamış olsanız bile yılda en az bir kez değiştirmeniz önerilir. Her 1.000 km'de bir yağ çubuğuyla yağın seviyesini ve durumunu kontrol etmelisiniz. Motor yağı değiştirirken, farklı tip ve marka yağlayıcıları karıştırmayın. Yalnızca otomobil üreticisi tarafından önerileni kullanmak son derece önemlidir. Aracınızın motor yağını asla aşırı şekilde doldurmayın.

Motor Yağı Nedir Ne İşe Yarar?

Motor yağınızın düzenli olarak bakımını yapmak, aracınızın performansını korumak için çok önemlidir. Arabanızın motorundaki yağ, hareketli parçaların sorunsuz çalışmasına yardımcı olur. Her türlü birikintiyi temizler ve hasara karşı korur. Motor yağı çok çalışır ve zamanla buharlaşabilir, damlayabilir ya da etkinliğini yitirebilir. Yağ seviyenizi düzenli olarak kontrol etmeli ve gerektiğinde doldurmalısınız. Ayrıca her yıl olduğu gibi düzenli olarak değiştirilmesi önerilmektedir.

Motor Yağı Hangi Aralıklarda Değiştirilmeli?

Motor yağının rolü, motorunuzun tüm parçalarının doğru şekilde hareket etmesini sağlamaktır. Zamanla bu parçalar kir toplayabilir ve performansı kötü etkilemeye başlayabilir.

Motor yağınızı her araca göre değişmekte olup ortalama 10 bin km de bir değiştirmeniz önerilir.

Hangi Motor Yağını Seçmeliyim?

Motor yağının arabanız için uygun olup olmadığından emin değil misiniz? Aracınız için motor yağı bulmak için, canlı destek bölümünden tecrübeli ekibimizden bilgi alabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.