Motor Yağı
Debriyaj Seti
Toplam 710 ürün görüntüleniyor.
Sıralama seçin

Debriyaj Seti Nedir?

Debriyaj seti nedir? sorusuna cevap vermeye çalışacağız. Bazı debriyaj setlerinde pilot burçlar veya pilot yataklar olmasına rağmen, bir debriyaj seti içerisinde debriyaj diski ya da debriyaj bilyası ve debriyaj baskı plakası bulunur. Baskı plakası bir debriyaj plakası, yaylar, kapak ve serbest bırakma parmakları içerir. Çoğu debriyaj setinde bir veya daha fazla sürtünme diski bulunur.

Debriyaj Seti Değişimi

Debriyaj plakası sürtünme balatası zamanla aşınır ve plakanın kaymasına neden olur. Bu durumda, debriyaj değiştirilmelidir. Bunun için dişli kutusunun sökülmesi gerekir. Önden çekişli araçlarda, süspansiyonun sökülmesi ve yarım millerin çıkarılması gerekir. Arkadan çekişli araçlarda, dişli kutusunun sökülmesi için şanzıman milinin sökülmesi gerekir. Daha sonra, itici disk gevşetilir, ardından debriyaj diskinin çıkarılmasına sıra gelir. İtici plaka yaylarının ve baskı yatağının ömrü sınırlı olduğu sebepten, bu elemanlar, birlikte kavrama düzeneğini içerdiklerinden, kavrama plakası ile birlikte değiştirilmelidir.

[ Yukarıda yazılı olan Debriyaj Seti Değişimi başlıklı yazıyı kendiniz denemeyin.. Bu sadece bilgilendirme amaçlı olup yedek parça ustasının kontrolünde gerçekleşmelidir.]

Debriyaj Seti Fiyatları

Debriyaj seti fiyatları ürünün markasına aracın modeline göre değişkenlik göstermektedir. Otodeposu.com içerisnde yer alan debriyaj seti en uygun fiyatlarla müşterilerine sunulmuştur. Eğer bir debriyaj setine ihtiyacınız var ise hemen bizimle iletişime geçerek aracınıza uyumlu debriyaj seti ve farklı markaların fiyatlarını teklifimizi değerlendirebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.